С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Кърмене след секцио - как да преодолееш проблемите?

Раждането със секцио не е причина да пропуснеш възможността да кърмиш детенцето...

Отоците през 9-те месеца - кога са опасни?

През 9-те месеца настъпват редица промени в организма ти. Някои от тях се...

Любими храни на зодия Рак

Някои хора обичат да похапват повече от други, но трети изключително много...

Предизвикателствата на лятната бременност - трябва да бъдеш двойно по-внимателна

Има малък процент жени (щастливки), които раждат в началото на лятото, а са...

Последно посещение: Дата и час: Пон Юли 06, 2020 9:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Яну 07, 2009 12:32 pm 
бърборко
Аватар

Търсим някой приятен манастир където да кръстим Ради! Споделете вашия опит за място а и за цялата церемония!
Наскоро ни предложиха някакво храмче в Сопот до лифта ! Някой знае ли нещо за това място, тъй като сме любители на планината и бихме искали да е някое място в планина!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 09, 2009 11:32 pm 
фурия
Аватар

Браво,много хубава темичка.....и ние като вас размишляваме каде да кръстим Неди :D Ще очаквам и аз някакви предложения момичета :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 27, 2009 1:07 am 
фурия
Аватар

И аз съм в размишления. Със сигурност няма да е в Рилски манастир, защото разбрах, че церемонията е изключително комерсиална, че едва ли не кръщават бебетата едно през друго.
Искаше ми се и на мен някое красиво, но достъпно място в планината, но в краен случай съм склонна да направим кръщането и в кварталната църква. Отецът в тази църква освети дом ни, когато се нанесохме, прочете молитвата за 40-те дни на Дара и ми е изключително симпатичен. Така, че го има и този вариант. Мисля да го напаравя през лятото.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 02, 2009 5:18 pm 
фурия
Аватар

Аз смятам да кръщавам Хана в една църква до нас - св."Георги". Много е хубава и няма претупване на нещата.
Хана на 22.02 е рожденичка и смятаме да и направим празника двоен , като я и кръстим този ден.
Хармони , то явно за манастирите това е нормално /да претупват нещата/ . Аз знам ,че на Бачковския манастир също е такава процедурата. Отиваш без записване или уговорка, хващаш този , който е на "смяна" :0808: и го кръщават детето по - най бързия начин.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 02, 2009 6:00 pm 
фурия
Аватар

Относно претупването - има даже църкви, където кръщават няколко деца накуп. :shock:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 1:40 pm 
фурия
Аватар

Ninkata написа:
Относно претупването - има даже църкви, където кръщават няколко деца накуп. :shock:

да аз съм била на такова кръщене,направо УЖАС,затова когато ходихме да уговаряме църквата за кръщенето на Никол,подчертахме,че искаме самостоятелно кръщене,а не с други деца

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 23, 2009 1:22 pm 
фурия
Аватар

Ние на 14.03.2009г кръстихме Ники,беше много вълнуващо!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 22, 2009 7:37 am 

Кръстих Александър в Александър Невски,точно като стана на 6 месеца.Цялата церемония беше страхотна,както и попа беше много готин човек и всичко му се разбираше като говори,не ни претупа на бързо,даже с голямо желание го кръсти малкия.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 02, 2009 2:02 am 
Аватар

не знам до колко ще е полезна моята инфорамция за вас :)
Аз лично съм кръстена в Апостолическа църква (като гледам снимките... попа е много миловиден, но тогава не съм го харесвала ...)
А един ден ще кръстя децата си в протестантска църква.

То според мен няма значение от деноминацията, важното е правилно да е отслужено тайнството. Е, много хора не го разбират като тайнство, а по скоро като някакво задължение може би.

Та, знаят ли младите родители (а и по старите) какво точно е кръщението?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 06, 2009 10:49 pm 
бърборко
Аватар

здравейте и от нас-още едни родители пред който стои въпроса къде да кръстим детето си
ние сме от Бургас-ако някой може да ни даде идея за добро място в Бургас независимо църква или манастир ще се радваме
чувала съм че на много места претупват нещата
ще следим за информация

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2009 9:39 am 
любопитко
Аватар

Ние кръстихме малчо в Дряновския манастир, препочъчвам ви го. Не се претупва церемонията, всичко трае почти час, свещениците са стахотни, манастира е красив, а гледката и местността невероятна. След това останахме да спим в Боженци, където наехме една къща - Парлапановата къща. Там се почерпихме за здравето на Васи, а той се наспа на чист въздух. Всичко беше страхотно, всички гости бяха очаровани. Препочървам ви тези места с пожелание за много незабравими мигове.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 8:35 am 
фурия
Аватар

Ние Дани я кръстих ме на петропаловския манастир също е хубаво.Но лошото беше че си бях набелязала голям християнски празник или Голяма богородица пред нас имаше осем кращенета.Но вече си личеше че попа е скапан от литургията преди това и след това от кръщинетата.Малко не му се разбираше какво говори.Та мисълта ми е не си избирайте да е някой празник щото винаги има риск да не ви хареса церемонията.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 9:33 am 
любопитко
Аватар

Да, така е, винаги на голям празник е много натоварено, свещеникът е изморен, влизат и излизат много хора и вие и детето се изнервяте. така мисля аз.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 1:42 pm 
фурия
Аватар

ewa написа:
Да, така е, винаги на голям празник е много натоварено, свещеникът е изморен, влизат и излизат много хора и вие и детето се изнервяте. така мисля аз.
Именно за това го разказвам да няма и други разочаровани мами.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2009 4:42 pm 
фурия

Ние ще кръщаваме Коки тоя месец, на 17.07 в църквата "Св.Атанасий" - Варна. Дано да останем доволни.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]