С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Полезни съвети за спокойни празници с бебе :)

Коледа е! Очакваш гости, в дома ти цари уют, а в душата се стават вълшебства....

Опасни ли са вирусните инфекции през бременността?

Здравето на очакваното бебе зависи и от това как ще премине бременността. Ето...

Гид за зимното благополучие на бременната

Удивително е да бъдеш бременна по всяко време на годината. Зимата обаче идва с...

Плетени детски ръкавички - 41 модела

Ръкавичките - задължителен аксесоар за зимния гардероб на детето. Какво може да...

Последно посещение: Дата и час: Чет Дек 05, 2019 11:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 28, 2008 1:13 am 
фурия
Аватар

И аз съм много доволна от съдомиялната. Дали е удачно да се мият бебешки неща вътре? Аз спрях да изварявам, само ги мия с препарат за детски съдове и изплаквам добре.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 27, 2008 5:56 pm 
фурия
Аватар

harmoni, не се притеснявай да пускаш в съдомиялнага бебешки неща. По принцеп ако си забелязала на някой бебешки продукти, на етикета пише че са пригодени за микровълнови, миялни ...И аз спрях да изварявам шишенцата на Хана, но редовно си пускам нейните купички, шешенца, лъжички и бурканчета/ за кухната/ в миялната ... :thumbsup:

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 27, 2008 6:06 pm 
любопитко
Аватар

И аз ги пускам, но после ги изплаквам, защото понякога препаратът не е добре изплакнат.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 28, 2008 12:21 am 
фурия
Аватар

Благодаря, ivilini. Ще ги пусна още тази вечер.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 07, 2008 8:42 pm 
любопитко
Аватар

И ние сме със съдомиялна, но от малките и почти всеки ден я пускам, но ползвам цяла таблетка, защото ми е трудно да ги разделям на две. :thumbsup: Ама си е голямо удобство. Много рядко се налага да доизмивам някоя загоряла тава, но това е нищо в сравнение с купищата чинии. :clap_icon: А вие какви препарати ползвате и от кои сте доволни? :italianflick:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 07, 2008 9:54 pm 
фурия
Аватар

Ние ползваме Фрош на прах.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 16, 2008 3:40 pm 
фурия
Аватар

Аз по принцип използвам таблетките на Сомат и Калгонит. Последния път реших да ги сменя с Медикс, но нещо не ми харесват, така че като ми свършат пак ще си взема на Сомат.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 3:32 pm 

Недостатъкът на минимоделите е, че побират от 4 до 9 комплекта (един
комплект включва прибори за три хранения) и са по-скъпи от големите
миялни. Тези, които са решили да спестят място, като си купят малка
съдомиялна, трябва да знаят, че уредите се продават в две разновидности - за монтаж над и под кухненската мивка. Тези, които се монтират под мивката, имат специална помпа за отвеждане на мръсната вода. Съдомиялните, които се поставят над мивката, са със свободно изтичане на вода. Друг недостатък на миниуредите е, че не са особено икономични. Обикновено за едно измиване от 4 комплекта отиват от 10 до 16 литра вода.

ИСТОРИЯ
1883 г. - Американката Жозефин Кохран изобретява миялната машина. Идеята
й хрумва, когато прислужниците й отсъстват и тя трябва сама да се справи
с многото съдове. Първият уред работи на принципа на подредени върху
масичка съдове, които се обливат със силна струя вода.
1887 г. - Жозефин Кохран създава собствена фирма за производство на
миялни машини.
1940 г. - Фирмата на Кохран става част от компанията за бяла техника
"Whirlpool"

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 28, 2010 3:25 pm 

Отскоро имаме нова съдомиялна, която взехме на изплащане. Спряхме се на Whirlpool, защото мн ни ги препоръчваха. Мъжа ми искаше да вземе по-нисък клас марка, но все пак аз надделях. Засега съм мн доволна. По принцип ни казаха, че новите модели на марката са супер икономични по отношение разход на ток и вода. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 08, 2010 4:34 pm 
фурия
Аватар

Calista написа:
Отскоро имаме нова съдомиялна, която взехме на изплащане. Спряхме се на Whirlpool, защото мн ни ги препоръчваха. Мъжа ми искаше да вземе по-нисък клас марка, но все пак аз надделях. Засега съм мн доволна. По принцип ни казаха, че новите модели на марката са супер икономични по отношение разход на ток и вода. :D

Честито! :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 24, 2013 12:20 am 
фурия
Аватар

Ние от почти 2 години сме на квартира и в апартамента има съдомиялна, от малките. В началото се смеех, че едва ли ще я ползвам, но се оказа, че я пускам всеки ден. Страхотно удобство си е. Друго си е да тръкнеш помежду другото нещо на мивката. Пожелавам на всеки, който все още няма, да си вземе, няма да съжалява. Една колежка така все отлагаше да си купи с мисълта за какво и е, ама миналата година като си подари една такава, чак се изуми защо е чакала досега. Хубавото е, че я пускаш и си вършиш нещо друго. В крайна сметка защо иначе ги произвеждат тези уреди, нали с идеята да са за удобство. А и сега има голям избор и всякакви класове. С моят мъж се смеем, че ми остава да си купя и от онези самостоятелните прахосмукачки, дето сами чистят и мият пода и съм готова. Не, че домакинската работа ще свърши, но поне ще спестя половината задължения. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 18, 2015 1:03 pm 

Да аз също имам съдомиялна за 12 комплекта. Това е и един от най-полезните уреди, които ползвам, защото е супер удобен и практичен. Е разбира се, както всеки друг уред и този изисква съответната поддръжка, но не ми излиза чак толкова скъпо.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]