С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Следродилна тъга - депресия ли е това? Как да се справите?

Следродилна тъга - депресия ли е това? Как да разпознаете симптомите и как да...

Как да перете дрешките на бебето?

Вашето бебе е вече у дома. Заредили сте се с пелени и дрешки, но... само след...

Поканете лятото на малкия балкон (37 ИДЕИ)

Как да превърнете малкия балкон в уютно местенце през лятото?

Полезни десерти – що е то?

Щом чуеш думата „десерт“, веднага се сещаш за нещо сладко, калорично и...

Последно посещение: Дата и час: Съб Юли 11, 2020 12:22 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Юли 22, 2011 3:31 pm 
любопитко
Аватар

Майки бихте ли дали съвет кой от двата вариант е по-добре - статичен /закачен/ или мобилен климатик, който можем да местим, когато ни скимне? Ние имаме един, но умуваме над още един, но се чудим дали да не е от тези преносимите... Някой има ли такъв? Плюсове, минуси...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 22, 2011 10:55 pm 
бърборко
Аватар

ще ми е интересно развитието на темичката, защото и ние сме изправени пред същата дилема.
ние имаме статичен климатик, въпреки малките забележки съм доволна от него. сега ми се ще да сложим и в друга стая, но май нещата отиват към подвижен, защото другият вид просто няма къде да се монтира.
аз съм виждала едни мултифункционални устройства в Практикер / с йонизатор, функции за охлаждане и отопление и май овлажнител/ - някой има ли подобни? сякаш с толкова много функции не ми звучи надеждно....
казаха ми и за някакви подвижни климатици, които били с външно тяло :why: .

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 5:31 pm 
любопитко
Аватар

ами да ви кажа аз се замислям за това смесеното чудо с йонизатора, хем отоплява, хем прочиства въздуха ...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 08, 2011 4:57 pm 
любопитко
Аватар

мацки, има обрат по въпроса за мобилните климатици с колела и йонизатор. Разпитах по магазините и единодушно ми казаха, че са пълни боклуци и не си заслужават парите. Посъветваха ме да си взема статичен инверторен като някои от тях имат и включена опция за йонизатор и прочистване на въздуха. Даже видях кои модели имат. Sharp i Daikin имат такава опция, но са си бая кинти - първият е към 1200, а втория към 1700, та сега шъ събирам парици за зимъска ...

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 04, 2012 5:11 pm 
любопитко
Аватар

Привет! Писах и в другата тема за отопляването, но и тук да се цопна ;) Действително пред мобилен и статичен климатик по-добрият вариант е статичен. Вече има достатъчно съвременни модели с много функции и екстри. Ние си взехме миналата година Sharp за спалнята, кухнята и хола. Климатиците са комбинирани за отопляване, охлаждане плюс прочистване на въздуха и предпазване от прекалено изсушаване на помещението. Взели сме 9-ки навсякъде и нямаме проблеми, зимата си топлят доволно, лятото си охлаждат, най-хубавото е тази нова функция Plasmacluster, която чисти помещението от прахоляк, акари, мухъл, плесен, които иначе обикновения климатик завихря из цялата стая и става чуден развъдник на алергии. Ние най-вече заради детето взехме този вариант комбиниран климатик, за да съм сигурна, че няма да ми развие някоя алергия, астма и т.н.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 17, 2012 2:44 pm 
любопитко

и аз се бъгвам в темичката, защото на нас сега ни предстои да се сдобием с климатик, успях да навия мъжо, защото и ако това лято ще бъде като миналогодишното, просто няма да изтърпя жегите. Искаме климатикът да е японски по голямо доверие ни вдъхват, в този ред на мисли Sharp японски ли е, това едно на ръка и второ чувства ли се действително ефекта от тази плазмаклъстер система?

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 22, 2012 11:54 am 
любопитко

ние имахме климатик, който се развали, сега ще си вземем нов и ни препоръчват много Sharp, доколкото знам той има тази система плазмаклъстер, мъжо ми обясняваше, че имено с нея разните бактерийки във въздуха се унищожават, въздухът в стаята е свеж и пречистен, това според мен е много добър вариант, защото хем се топлиш или охлаждаш, хем в стаята ти е свежо, иска ми се да поразгледам моделите, но ще видим кога ще отскочим да свършим тази работа.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 29, 2012 11:36 am 
любопитко

няма де е зле и ние да хвърлим поглед на моделите Sharp и други техни характеристики. Цвета, горе долу на каква цена се предлагат климатиците?

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 30, 2012 3:57 pm 
любопитко
Аватар

rosana написа:
няма де е зле и ние да хвърлим поглед на моделите Sharp и други техни характеристики. Цвета, горе долу на каква цена се предлагат климатиците?

Rosana, Sharp вървят някъде между 1200-1600 лв като цената зависи и от кубатурата на помещението, т.е. големината на помещението, което ще отоплява и охлажда. Съотношението цена-качество е много добро като за японски климатици.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 31, 2012 2:10 pm 
любопитко

цената на Sharp си е приемлива и нормална, освен това нека не забравяме, че говорим за японско качество, моя позната обеща да ми прати линкче, където да разгледаме моделите.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 04, 2012 1:30 pm 
любопитко

благодаря ти Цвета за информацията, тези дни разбрах, че и наши познати са си взели климатик Sharp още през зимата, много са доволни от него, поспестил йм е доста от сметките, което значи, че работи и икономично.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2012 11:54 am 
любопитко
Аватар

Момичета, бихте ли пратили линк към сайтове на дистрибутори на японски климатици, които предлагат добри цени? Ние се отказахме от Дайкин, защото се оказа, че единствения им модел, който освен да отоплява и охлажда, и прочиства въздуха, е 3 000 лв и с монтажа излиза към 3200, което за нас е непосилно към момента... Искаме нещо от порядъка на 1300-1500, най-много до 1600 лв макс. Посъветваха ни да разгледаме моделите на Fujitsu, Mitsubishi и Sharp.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 07, 2012 10:51 am 
любопитко

ето едно линкче, ние мислим да си вземем от тук, има разнообразие на моделите Sharp, цените са поносими, има доставка и монтаж.

http://acton.bg/index.php?option=com_mt ... &producers[]=Sharp&task=advfilter

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 07, 2012 11:33 am 
любопитко
Аватар

Veselu6ka, добре си се ориентирала към японските климатици. Само едно уточнение ако позволиш, Fujitsu и Mitsubishi са малко по-скъпички, а гаранцията им е само 3 години. Sharp имат 5 год. гаранция и цените им са нормални и прилични. Съвсем спокойно за 1400-1600 лв можеш да си вземеш нов модел 12-ка с всички екстри, включително и плазмаклъстер йонизатор.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 08, 2012 10:42 am 
любопитко

разгледах и аз климатиците като за нашия джоб мисля, че най-добрe ще ни дойде Sharp, има си плазмаклъстер, това което търсиме , а и ми се иска да разчитаме на японското качество.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Модератор: vilijov Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]