С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Циклите на будуване на вашето бебе

Познаването на циклите на будуване на вашето бебе е също толкова важно, колкото...

Всичко за бременността и промените, които ти предстоят

Всяка жена е чувала за сутрешните неразположения, честото ходене до тоалетна и...

Детски прически - 40 идеи

Вижте 40 идеи за интересни детски прически.

Най-големите страхове преди раждане

Преди раждането се измъчвате от много въпроси. Ето кои са най-големи страхове...

Последно посещение: Дата и час: Пон Фев 24, 2020 9:30 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Второ дете???
МнениеПубликувано на: Чет Мар 22, 2012 9:34 am 
фурия
Аватар

Elisha написа:
Леле, момичета, аз ли съм единствената, която в момента се ужасява от темата "Второ дете"? Може би защото времената са такива, но ми се струва ужасно трудно да гледаш дете в България. Моето е на 4 и не си и помислям за друго. Мъжът ми е на друго мнение, иска му се второ. А мен ме е страх, не от раждането или нещо такова, не. Просто съм толкова несигурна за бъдещето. Огромен процент от познатите ми останаха без работа, положението е стряскащо. Как бих се решила за още едно?

До някъде си права,но и не си.Моята баба винаги казваше едно дете ,не е дете.Според мен е хубаво в къщата да има повече от 1 дете ,но не повече от 4 :lol: ,че тогава ще стане пълна лудница :D ,аз имам още малко докато родя 2-рото си детенце и нямам търпение вече и моите деца ще имат 4 години и 1 месец приблизително разлика :) ,което според мен е добра разлика.А безработицата в България ,няма просто за какво да се говори,винаги ще я има,и ако трябва да гледаме в бъдеще време,то сигурно никога няма де се оправят нещата.
Пожелавам ти да си промениш мнението и живот и здраве догодина и ти да гушкаш още 1 съкровище,и като видиш колко ще е щастлив баткото,ще разбереш ,че не си сгрешила във избора си :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 22, 2012 4:51 pm 
любопитко
Аватар

Ох, Ели, не знам. Просто може би момента не е подходящ, а си мисля, че колкото повече време минава...повече ми харесва това положение. Аз имам сестра, мъжът ми-брат. Не сме сами деца, отраснали сме с някой до себе си, майка ми все това ми повтаря като си говорим за евентуално второто ми дете. Иска ми се, не че не ми се иска, но все не се решавам. Какво пък, времето ще покаже, права си!
Пожелавам ти леко раждане и да са ти здрави дечицата, няма нищо по-важно и по-хубаво от децата.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2012 3:07 pm 
прохождащ

За мен 5 години(плюс минус 1) е добра разлика.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 06, 2012 11:06 am 
бърборко

Elisha написа:
Леле, момичета, аз ли съм единствената, която в момента се ужасява от темата "Второ дете"? ... Как бих се решила за още едно?

Съвсем не си единствената! Преди няколко месеца се върнах на работа, работих само с жени. Тези, които имаха само по едно дете се ужасяваха от мисълта за второ, не защото принципно не искат, а заради точно тази несигурност с работа, пари и др.
Като се връщам назад в мислите си - до сега в живота си никога не съм имала сигурност, постоянна работа или постоянни доходи. Не това е определило ''решението за още едно''. Просто съм искала деца, имала съм (и още имам) до себе си човек, който ме обича и приема нещата от живота, вкл. и децата като част от всичко останало. Начини за справяне винаги има - само любов и добра воля се искат. Никой от нас не знае бъдещето, чувствата ни лашкат в различни посоки, искаме да сме сигурни, да не поемаме рискове, да сме в контрол на нещата. Но не се получава така, има неща над които нямаме власт, живота е непридвидим, сигурна ни е само надеждата, че утре ще е по-добре. Децата ни са просто хората, които оставяме да се опитат след нас да направят така, че утре да е по-добре.
Освен това, те са страхотен стимул да продължаваш напред, да се будиш сутрин, защото знаеш, че нечий ценен живот разчита на теб. Не ние създаваме тях - те създават нас, те са нашия шанс да бъдем по-добри хора. Поне за моя живот е така - позволих си повече деца, въпреки всички обстоятелства и живея несигурния си живот по-силна и по-добра, защото всеки ден има някой който незаслужено ме прегръща с думите ''обичам те, мамо''...

Извинете, че стана дълго. Аз самата имам брат и сестра, отгледани сме с много трудности от нашите родители, в несигурни времена, в лишения, дори в лоши отношения между родителите ни...Сега като се съберем на някой празник, пораснали, със семействата и децата си, докато говорим един през друг, смеем се, подаваме си чинии и чаши през масата, децата ни бърборят, разхвърлят, тичат наоколо, майка ни седи отстрани и плаче от радост...и тя не е знаела какво бъдеще ни очаква, и тя се е питала не веднъж ''как ще се оправяме'' и се е чудила какво бъдеще ще имаме ние...Е, справяме се, не е велик, изобилен, лесен живот (кой ли пък има такъв), но просто ни има и винаги има на кого да се опрем в труден момент и с кой да споделим радостите...просто ни има...да живеем...да обичаме...да търсим смисъл...
Никой не е длъжен да има повече деца, но всеки който иска да ги има - да не се страхува!

:in love:

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 07, 2012 7:49 am 
фурия
Аватар

maminkavania написа:
Elisha написа:
Леле, момичета, аз ли съм единствената, която в момента се ужасява от темата "Второ дете"? ... Как бих се решила за още едно?

Съвсем не си единствената! Преди няколко месеца се върнах на работа, работих само с жени. Тези, които имаха само по едно дете се ужасяваха от мисълта за второ, не защото принципно не искат, а заради точно тази несигурност с работа, пари и др.
Като се връщам назад в мислите си - до сега в живота си никога не съм имала сигурност, постоянна работа или постоянни доходи. Не това е определило ''решението за още едно''. Просто съм искала деца, имала съм (и още имам) до себе си човек, който ме обича и приема нещата от живота, вкл. и децата като част от всичко останало. Начини за справяне винаги има - само любов и добра воля се искат. Никой от нас не знае бъдещето, чувствата ни лашкат в различни посоки, искаме да сме сигурни, да не поемаме рискове, да сме в контрол на нещата. Но не се получава така, има неща над които нямаме власт, живота е непридвидим, сигурна ни е само надеждата, че утре ще е по-добре. Децата ни са просто хората, които оставяме да се опитат след нас да направят така, че утре да е по-добре.
Освен това, те са страхотен стимул да продължаваш напред, да се будиш сутрин, защото знаеш, че нечий ценен живот разчита на теб. Не ние създаваме тях - те създават нас, те са нашия шанс да бъдем по-добри хора. Поне за моя живот е така - позволих си повече деца, въпреки всички обстоятелства и живея несигурния си живот по-силна и по-добра, защото всеки ден има някой който незаслужено ме прегръща с думите ''обичам те, мамо''...

Извинете, че стана дълго. Аз самата имам брат и сестра, отгледани сме с много трудности от нашите родители, в несигурни времена, в лишения, дори в лоши отношения между родителите ни...Сега като се съберем на някой празник, пораснали, със семействата и децата си, докато говорим един през друг, смеем се, подаваме си чинии и чаши през масата, децата ни бърборят, разхвърлят, тичат наоколо, майка ни седи отстрани и плаче от радост...и тя не е знаела какво бъдеще ни очаква, и тя се е питала не веднъж ''как ще се оправяме'' и се е чудила какво бъдеще ще имаме ние...Е, справяме се, не е велик, изобилен, лесен живот (кой ли пък има такъв), но просто ни има и винаги има на кого да се опрем в труден момент и с кой да споделим радостите...просто ни има...да живеем...да обичаме...да търсим смисъл...
Никой не е длъжен да има повече деца, но всеки който иска да ги има - да не се страхува!

:in love:

БРАВО Ванче успя да ме просълзиш,аз съм напълно съгласна с твоето мнение :bow: :clap:

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 09, 2012 4:23 pm 
любопитко
Аватар

Наистина звучи перфектно, но уви, не е точно така за мен. Сестра ми, най-близкият ми човек, е от десет години в чужбина. Виждаме се веднъж в годината, чуваме се редовно, но не е същото. Братът на съпруга ми е по чужбина от три години, а има две деца, които вижда веднъж на три месеца. Трудно ни се получават семейните сбирки. Винаги си повтарям, че нещата ще се оправят, опитвам се да съм оптимист, но трудно се живее. На никой не е лесно, знам това. Живея с надежда за по-добри времена за семейството, за детето ни, за бъдещето му. А само времето ще покаже.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 12, 2013 1:14 am 
фурия
Аватар

Ние искахме разликата между първото и второто( живот и здраве да се роди) да е около 3 години, но така се развиха нещата, че ще е 6 год., само всичко да е наред.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 12, 2013 8:59 am 
фурия
Аватар

Брава Галче!!!! Беше време да се присъединиш!!!!! Аз ще родя след месец, но пък гледам теб ще те чакаме началото на другата година!!!! Да е безпроблемна бременността, да се чувставш добре и ще чакаме новини!!!! Целувки!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 12, 2013 2:25 pm 
фурия
Аватар

galka2 написа:
Ние искахме разликата между първото и второто( живот и здраве да се роди) да е около 3 години, но така се развиха нещата, че ще е 6 год., само всичко да е наред.

Честито Гале ,много се радвам за вас.Пожелавам ти всичко да мине като по вода,а баткото как реагира,той вече е голям,но все пак... :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 13, 2013 6:28 pm 
фурия
Аватар

Благодаря, момичета! :kissgirl2girl: Накрая и аз да се разпиша. :D Термина ми е на 1.01.2014 г. Баткото е страшен, само пита бебето дали спи, да говорим по-тихо, че ще го събудим, сутрин ме пита дали е станало от сън и т.н. За момента проявява голяма грижовност. :D Вчера си смених гинеколога и ни гледаха на видеозона и малкия беше много впечатлен. Дадоха ни накрая и снимки и до вкъщи само ги гледаше. Танче, айде и на теб леко раждане скоро! :roseflower:

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 13, 2013 7:10 pm 
фурия
Аватар

Браво на баткото!!!! Явно момчетата се вълнуват повече и от момичетата :)
Благодаря ти и за повеланията Галче. Присъедини се към нашата темичка за бъдещи мамчета 2013 г. Ти с този термин ми се струва, че е по-вероятно да си в тази година :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 09, 2015 11:17 pm 
любопитко
Аватар

Две години разлика са най-подходящи, защото могат да са заедно и да се подкрепят.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2015 10:08 am 
Аватар

Много искам второ дете. Но при самата мисъл, че трябва да мина пак по същия път, се стряскам. Точно свикнах, че малкия вече е човек и можем да си говорим като големи (почти) и пак на ново :o .

Не, не! Ще изчакам малко... :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Модератор: arabela Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]