С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Уроци по семеен мениджмънт

Съпругът: „Тук пак ли е паднала бомба?” Жената: „По-добре си мълчи! Ти никога...

Хемангиоми при бебето

Опасни ли са хемангиомите за здравето на детето?

Плетени детски шапки - 50 модела

Подбрахме за вас 50 модела плетени детски шапки за студените дни.

Как да изберем термометър?

Може би си раздвоена – дали бързината, или точността е по-важната, когато...

Последно посещение: Дата и час: Нед Окт 25, 2020 2:20 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 03, 2010 9:27 am 
Аватар

Здравейте и от една съвсем нова бъдеща мама.Ще си имаме бебче след дълго, дълго чакане.Разликата с баткото е огромна,но какво да се прави-важното е ,че мечтата ми се сбъдна и ще си имам малко сладко бебче през април 2011г.Мисля ,че голямата разлика ще ми е от полза защото сина ми ще стане на 11години през декември и съвсем адекватно реагира на всичко което се случва сега около мен.Помага ми много още от сега а какво остава за после-поне се надявам да е така де :).

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 09, 2010 12:24 pm 
фурия
Аватар

Чудесно!Бъдете здрави и лека бременност ти желая! :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 03, 2010 3:48 pm 
любопитко
Аватар

ЗДРАВЕЙТЕ МОМИ4ЕТА СМЯТАМ 4Е РАЗЛИКАТА 2-4 ГОДИНКИ Е ДОБРА МОЖЕ ДИ 3 НАЙ ДОБРЕ ТАКА СИ МИСЛЯ АЗ И НИЕ МИСЛИМ ЗА ВТОРО ОТКАКТО СЕ Е РОДИЛ МАЛКИЯТ ,НО ЖИВОТ И ЗДРАВЕ НЕ ЗА ТАЗИ НО ЗА ДРУГАТА КОЛЕДА МОЖЕ ДА СИ НАПРАВИМ ПОДАРЪК ТЕС4Е С ДВЕ 4ЕРТИЧКИ НО ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА СМЕ БОЖА РАБОТА

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 30, 2010 1:35 pm 
Аватар

Разликата на моите деца е 5 години! Мисля че е идеална.Баткото ми полива да къпя бебето,дава му биберона,вози го с количката из вкъщи докъто имам работа,и така много ми помага.Радва му се много, и осъзнава всичко.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 15, 2011 12:20 am 
Аватар

При нас разликата е 5 години и половина.Наистина идеална разлика.Стига да не се пренебрегва системно по-голямото дете ,всички се чувстват добре.Баткото помага ,радва се на сестра си :lol: .Абе,има ли кой да помага ,разликата не толкова от значение :wink: .

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 20, 2011 2:41 pm 
Аватар

При нас разликата е 4 години:)Каката помага много но си има и рисковете защото малкият постоянно и се бърка в игрите и тя се цупи :D важното е да са живи и здрави и да се обичат,при нас всяка кавга завършва с "на кака бебчето извинявай" а той е гушка силно :P :P
http://jaltici.com/vote/Vani_1975-4280.html

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 22, 2011 4:13 pm 
фурия
Аватар

Моите деца са с година и осем месеца разлика и определено не бих могла да си представя живота без малкия. Дъщеря ми е на 3 години, сина ми на 1г. и 5 месеца. Каката порасна, има си собствени занимания, разбира, слуша. А малкия е точно в приказната възраст, когато може да прави много неща, но не разбира особено какво прави. Но иначе вкъщи е много забавно, те са като 2 малки кученца единия след другия.

Ако сега трябва отново да избирам дали да си родя детето или не, решението ми ще бъде същото

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 23, 2011 9:23 am 
любопитко

При моите две момиченца разликата е 2г 25дни. Наистина има и трудни моменти и то най-вече когато се разболеят,защото са по-раздразнителни и капризни.Но пък е и много весело.Каката с голяма радост посрещна малката беба.Ревност никога не е имало.И аз като ясмин бих казала,ако трябва да избирам пак - пак бих избрала малката разлика .

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 24, 2011 12:45 am 
фурия
Аватар

При нас разликата е 3г и 7м и 2дни. :D Така искахме деца с не много голяма разлика във възрастта. Не се гледат много лесно,особенно когато съм сама,а това е доста често,тати вече тръгна да пътува(след 25дни на бебето),но се справям някак.Ревност и при нас няма.Просто не ми стига времето да играя с Явор,но засега ще е така.Тати и бабите ще го разнообразяват в игрите.Той проявява разбиране.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2011 4:24 pm 
фурия
Аватар

Още малко търпение скъпа и ще започне и времето да стига, и те сами да си играят. Колкото повече време минава, толкова повече се радвам, че имам 2 деца, въпреки, че определено е по-трудно,но е й по-забавно. Много им се радвам като правят някоя беля и аз се карам, а те си правят коалиция срещу мен. :) В началото, при появата на бебето то изисква повече грижи и внимание, но колкото повече расте, толкова повече самото то започва да търси вниманието на по-голямото дете. И при нас в общи линии се получава така, че те налагат режима, но когато играят времето си е моя :). Хранят се заедно на масата, като възрастни, много са сладки

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 12:30 am 
фурия
Аватар

Звучи много добре,Миме.Живот и здраве ще стигнем и до това ниво.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2011 12:34 pm 
фурия
Аватар

Момичета направо ме карате да се смислям по-скоро :) Но ще проявя воля още малко.....вярно си е твърдението, че колкото повече време минава, по-трудно се решаваш.Сега като работя, имам социален живот извн дома и децата, се чувствам плноценен човек,Не ми се захваща веднга с ново дете.....някак си още не см се нарадвала достачно на Велина.Тя тъкмо стана интересна, раговаряме, споделяме си, играем си, т.е. правим много неща заедно и ми е разно да поделя вниманието си с второто за мен дете.Каката ни оделно влиза в пубертета и изисква засиленото ни внимание да не кривне в грешна посока.За мен разлика от 4 години нагоре е добра.Дори вече се смисляме за другото лято,евентално ако се случи за юли, август.Ако не стане за тогава ще го мислим за пролетта на 2013, тогава ще сме на почти 5 год.разлика.по-голяма не искам.Виждам бездната между двете си деца в момента, 9 години са много....те няма един общ интерес, каката се радва на Велина докато беше бебе, сега само се дразнят, викат и дори бият......каката си има гадже и сестра й евид дранител на мейното усамотение.Като отраснат може и да се променят нещата, но км момента не са екип, не могат да играят или да се занимават заедно.....много се разписах.Ставам и ксмет на всеки с второто дете!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2011 7:28 pm 
бърборко

tanjuk написа:
Ако не стане за тогава ще го мислим за пролетта на 2013

Я действайте, докато е време, че както е тръгнало 2013 може и да няма. :lol: :lol: Така де, "не отлагай днешната работа за утре, 'щото може да няма утре." :lol:
Уф, аз пък къде намерих да си пробутвам черния хумор, извинете, но понеже няма тема "четвърто дете", та наминавам да нагледам какво си хортувате за второто. :wink:

Ясмин, радвам се пак да те засичам из темите - добре си живеете, значи, малчо расте, у вас е веселба! На едната линийка в подписа ти пише, че малкият е на 4 месеца и в първия момент си викам - брей, трето са си родили, междувременно! :lol: :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 14, 2011 11:36 am 
фурия
Аватар

Много благодаря за топлото посрещане. Малкия е вече на година и половина, сега ще се захвана да оправя линийките. Момичета много е сладък и много лукав, направо ме побърква. Прави всякакви бели и после едно невинно ти се усмихва и ти вика "Мами". Уникална хиена. Тук не съм качила снимки, но фейсбука е пълен- Maria Angelova, на който му се гледа, че да не ги качвам по 100пъти.

Честно да Ви кажа не, че на мен не ми се иска трето, ама тотално ще затъпея, имам нужда от малко почивка и комуникация с поотраснали деца. На всичките късметчета по Коледа и Нова Година, на мен само бебе ми се падаше и мъжа ми изпадна в тих ужас. Трябвало да изчакам да забогатее, за де сме имали трето :)))).

Всяко следващо дете си е нова радост и щастие, толкова са прекрасни. Танче хич не го мисли, с толкова планиране, всяка разлика е добра. В крайна сметка ние полагаме много усилия, но всичко си зависи и от децата. Те си имат характер от новородени. Малкия на мен ми беше като 6тица от Тото. Докато навърши една не разбрахме, че има бебе в къщи, ядеше и спеше, през останалото време все се смееше. Сега е панта, ама съдейки от каката и това ще мине. Неприятна възраст си е между 1 и 2, защото ходят, могат да правят почти всичко, а нямат страх от нищо и не разбират. Ама пък е толкова сладък, че тези си мислех да му правя клипове, че ще порасне и няма да е толкова интересен или поне не по този начин. Той танцува, прави се на доктор, чисти.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Re: Второ дете???
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 4:44 pm 
любопитко
Аватар

Леле, момичета, аз ли съм единствената, която в момента се ужасява от темата "Второ дете"? Може би защото времената са такива, но ми се струва ужасно трудно да гледаш дете в България. Моето е на 4 и не си и помислям за друго. Мъжът ми е на друго мнение, иска му се второ. А мен ме е страх, не от раждането или нещо такова, не. Просто съм толкова несигурна за бъдещето. Огромен процент от познатите ми останаха без работа, положението е стряскащо. Как бих се решила за още едно?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Модератор: arabela Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]