С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Най-големите страхове на бременните

Бременността е прекрасен период, време в което новият живот се развива в теб,...

Хайде да четем!

Съвсем не е задължително детето първо да научи азбуката и тогава да започне да...

Дългото кърмене предпазва от депресия

Продължителното кърмене намалява риска от депресия...

5 съвета за укрепване здравето на бебето

Още в първите дни след раждането на бебчо, можеш да се погрижиш за укрепването...

Последно посещение: Дата и час: Нед Апр 18, 2021 5:38 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 114 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Дразни ли ви свекървата???
Да 57%  57%  [ 67 ]
Не 13%  13%  [ 15 ]
Понякога 30%  30%  [ 35 ]
Общо гласове : 117
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 30, 2009 5:21 pm 
прохождащ
Аватар

Аз нямам никакъв проблем с моята свекърва или пък с срекъра ми. Поне малкото време което прекармаме с тях, нзащото те са в чужбина. Но кагато са тук нямам никакъв проблем, разбирасе като по- възрасна си дава мнението, но най важното е , че не се сърди когато не я послушам. Даже когато се роди малкия тя ми беше на госто цял месец, защото аз бях с сексио и ми беше трудно да се справям. Искам да кажа, че през тоя месец не ми даде да пипна нито къшна нито каквата и да е друга работа, даже ми носеше яденето в леглото / моя мъж казва, че ме е разглезила/. Гледах си аз само малкия и даже когато ми се спеше ми го зимаше да си почина при това, че другия и внук постояно беше при нас, защото е затъжен за баба си не усетих да намаля по някакъв начин грижите и към мен или към малкия. Абе свекърва за чудо и приказ си имам аз. Можеби разковничето в случея е , че не дълго време при нас, но чесно казано предполагам, че ако беше тука щеше да е така той понякога си е до човек.

Изображение
Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 31, 2009 6:26 pm 
любопитко
Аватар

Изчетох цялата темичка и направо не мога да повярвам, какви хора има :roll: Аз нямам свекърва, починала е преди 5 години и не съм я познавала.Но от това, което е разказвал мъжът ми, е била добра жена.Но за сметка на това има кой да ни трови нервите-свекър ми и зълва ми :evil: Живеехме с него и със зълва ми(въпреки че тя си има мъж и дете,реши,че ще живее при нас)Апартамента е на свекър ми и зълвището реши че ще си дойде до тати с детето си(мъжът и остана при родителите си)Но няма значение, че брат и си има семейство, то трябва да си доста умен да се сетиш,че ще пречиш и т. н.И свекър ми нищо не казва.Редовния лаф е"то има място за всички, какво се притесняваш) :evil: И след 8 месечно съжителство с тях ние се изнесохме ( или по точно тя ни "изгони")То с толко прости и малоумно хора не може да се живее.И от половин година свекър ми не се е поитересувал за внучето си или за сина си. :?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: viola
МнениеПубликувано на: Пон Юни 01, 2009 12:04 pm 
любопитко

И аз да се разпиша в темата-преди брака от февруари 2009 отидох да живея при мъжът ми-до някъде средата на април се разбирахме добре със свекървата,свекъра не го намесвам(той е по-пасивен и е добър човек-не се обажда много).Някъде месец преди сватбата ни(която беше на 2 май)свекървата почна да си показва рогата и почна да се опитва да ме командва-и естествено се изпокарахме-искаше сватбата да стане както тя искаи т.н.с мъжа ми изчистихме основно 2 пъти горния етаж(на който живеем-и 3-ри тераси-без никаква помощ от нейна страна(както и да е.За капак 2 дена преди сватбата ме разтрепера-трябваше да си сложим дрехите със закачалките в гардероба в хола,а тя в съседната стая на втория етаж-тя в 3-ри стаи беше сложила техни дрехи-и за моите нямаше място освен в нашата стаядаже имаше предложение зимните да стоят в нас и всеки сезон да разменям зимните с летните си дрехи-и да си стоят половината ми дрехи в нас). В деня преди сватбата-стана най-големия скандал-за 2 ножа-бях взела нож ,за да наготвя,че откакто отидох повечето пъти аз готвих,че тя уморена-и ако не сготвя няма какво да се яде.Та разтрепера ме преди сватбатаи до вечерта още треперех-и заплахи имаше,че няма да дойде-а на другия ден не само че дойде-ами на диска от сватбата-60 % все отпред тя на хорото през другото време и се чува гласа-как командва.Има и много други гаднои неща-напр. като научи ,че съм бременна-5 пъти повтори,че не е вярно((мъжът ми много се издразни),после като потвърди лекаря-ами да е живо и здраво и повече нито пита как съм,нито нищо-коментарът беше:Който има деца да си ги гледа-ама като се роди живот и здраве-ще се прави на страхотната баба-ама няма да и се получи.Сега основно ние ядем горе-игнорирам я,че се притеснихме за бебето-то всеки ден ново двадесет и много се ядосвах-сега съм по-добре-а вече почти не ми говори-освен 1-на служебна приказка.Последният път имахме гости-искаше да с обърне към мен-ама не се обръща по име-и ръкомаха-направих се че не я виждам :D Държа се уважително-поздравявам г ивинаги-ама жената не иска да се примири,че няма да командва тя-няма оправия.Дано скоро си съберем парички и си купим апартамент и да изчезваме-сигурно детето като се роди ще настане истинският ужас.Първите 2 месеца беше един човек ,а сега е неузнаваема.Гледа и секъра да настройва против нас и девер ми-за сега те не се поддават-ама и те са по-тихи и са я пуснали тя каквото каже в повечето случаи.Дано се оправим-а майко не бих я нарекла никога-тя и с това не може да се примири-викаше в началото-ще свикнеш по-нататък-да ама не

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 01, 2009 3:09 pm 
фурия
Аватар

Виле радвам се теб за бремеността,а за свекървата не и се впрягай много,защото по този начин вредиш на бебчо.Пожелавам ти цялата бременостт да я изкараш леко и без никакви проблеми.
По темата с моята свекърва се разбираме горе-долу.В началото ме дразнеше с някои неща,но свикнах да не и обръщам внимание.Тя знае,че няма на кой да разчита освен на мен,защото другите и две снахи не я поглеждат и сега ми угажда за всичко.Мога да разчитам както на моята майка за малката,така и на нея,но майко не мога да и кажа,защото аз си имам една майка и това е.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: viola
МнениеПубликувано на: Пон Юни 01, 2009 3:23 pm 
любопитко

Мерси Мариелче за хубавите пожелания!А по темата-гледам да не я засичам много,говоря и когато трябва и не и обръщам внимание-тя така или иначе-била съм я дразнела,така че това е положението.Не и обръщам внимание-даже си ядем горе-и така ми е по-добре и съм по-спокойна.Преди правех почти всичко сама нищо ,че съм бременна-няма такова нещо като вземи си(нали може да ми се дояде) или да помогне с нещо(ама аз и без това съм оправна ,а и мъжът ми ми помага-тя заради неговата подкрепа беше стигнала до там-да не му говори и на него,да му се кокори-или да говори в наше присъствие само за брат му-синът ми...все едно няма друг син)-абе всичко на нейната глава ще се пише някой ден.Гледам да злото сдобро да отвръщам-ама то си знае неговото.Иначе сега съм много по-добре. :D а кото се изнесем-това ще е един от щастливите ми дни

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 02, 2009 11:35 am 
бърборко
Аватар

нека се включа и аз в темата
имам си една свекърва която направо да не ти е в къщата
живяхме около 3 месеца в тях преди да се роди малкия наслушах се на простотии от рода:"не използвай веро ще навредиш на бебето",не прави това не прави онова а какво трябва да правя да седя като кукличка ли
сега макар че сме далеч от нея тя е в "изгрев" а ние сме на квартирав меден рудник като дойде да види малкия и започва с репертоара си относно ядене спане и прочие
да не говорим че когато се роди малкия тя дори не дойде да го види за първи път го видя когато беше на 3 месеца
а сега не можела да живее без него той бил нейното малко зайче
аз за себе си щекажа че ми е безразлична иколкото порядкосе виждаме по добре
но все пак и тя е баба на детето

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 02, 2009 5:58 pm 

При мен нещата са на кантар.
Със свекърва ми се виждаме веднъж в месеца и то само при покана от нейна страна.Чуваме се много рядко.Но това не пречи да си кажем по нещо навъпреки.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 2:49 pm 

За свекървата само ще кажа.КОЛКОТО ПО-ДАЛЕЧ,ПО-ДОБРЕ.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 1:35 pm 

казвам ви като моята няма никъде то затова мъжа ми се ожени на 30 год имал е една сериозна връзка от 6 мес. и това ако 6 мес са сериозна връзка то кой да я трае нея ние живеем 6 мес заедно с тях и вече като я вида ми идва да взема едно по голямо дърво и да я цапардосам колкото мога по силно.това е най мързеливия човек който съм срещала за нея освен да пуши цигари и да ходи по кафета друго няма

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 114 мнения ]  Модератор: arabela Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]