С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Етапите на раждането в 7 стъпки

Събрахме всичко, което трябва да знаеш, за да си подготвена за чудото, наречено...

7 злобни забележки, които не бива да казвате никога на детето си

Избрали сме седем, най-типични родителски фрази, които разрушават самооценката...

Как австралийка свалила 40 кг за една година?

Австралийката Леа Фрагомени, която свали 40 килограма за една година, разкрива...

Съвети срещу пролетна умора

Усещате ли вече признаците на пролетна умора - липса на апетит, безсъние,...

Последно посещение: Дата и час: Пон Апр 12, 2021 10:24 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

За или против хомосексуални двойки да осиновят дете?
За 50%  50%  [ 11 ]
Против 50%  50%  [ 11 ]
Общо гласове : 22
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2008 3:33 pm 
бърборко
Аватар

Какво е мнението ви за хомосексуалните двойки, които искат да осиновят дете. Незнам как седят нещата в България, но мисля че още не е позволено. Има много спорове по темата. Вашето мнение какво е?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2008 10:04 pm 
фурия
Аватар

Аз съм за.

И те имат право да бъдат щастливи! Няма по-голям дар от детето, защо единствено сексуалната ориентация трябва да лишава двама души от това.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 18, 2008 10:59 am 
фурия
Аватар

Аз съм против.По принцип съм толерантен човек и не дискриминирам хората по пол, раса, възраст, религия, сексуална ориентация, Но...според мен това не е редно.Да , както каза Ясмин хубаво е всеки да се радва на детенце, но според мен то трябва да си има и майка и баща.Незнам как едно дете ще израстне в среда на две жени или двама мъже.Аз това немога да го приема.Според мен така се обърква представата на детето за семейство, ценностна му система ще е съвсем различна.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 18, 2008 4:23 pm 
фурия
Аватар

Скоро гледах по телевизията един дебат по тоя случай и там един хомосексуалист твърдеше, че отглеждането на дете в такова семейство /на хомосексуалисти/ не можело да обърка сексуалната му ориентацията, защото човек се раждал такъв и затова нямало риск и детето да стане такова, когато порасне. На мене обаче не ми се струва така, защото най-големият пример за децата са техните родители и защо пък да не сметнат, че така трябва да бъде и да се превърнат в същите като тях, като пораснат? Мен не ме засяга по принцип това, че искат да живеят заедно, ама да имат и дете нещо сбъркана работа ми се струва.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 18, 2008 7:58 pm 

Аз смятам, че хората в България не са готови да приемет такова нещо. Не бива да се пренебрегва факта, че на този етап малко хора приемат тези хората, а някои дори имат и лошо мнение за тях. Вие как мислите, че това общество, в което живеем ще гледа на едно такова дете, въпреки че то няма никаква вина за нищо и ина право също на семейно щастие, което тези хора могат до някаква определена степен да му осигурят.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 24, 2008 1:13 am 
фурия
Аватар

Аз по принцип нямам против хомосексуалните двойки,дори и да са бракувани.Но съм против осиновяването на дете от такива двойки.За мен не е нормално,детето да расте в семейство на 2 жени или 2ма мъже,то има нужда от мама и тати.Как ще вижда 2ма татковци(2 мами) да се целуват и прегръщат?Какво ще възпита това в него?То има нужда от нежноста на мама и силата и смелостта на тати.А и какво ще преживее това дете като тийнейджър,когато децата в училище ще му се подиграват(така предполагам)?!Понеже манталитета на държавата ни е такъв,не е допустимо,не се възприема за нормално.А докато бях във Франция,в близост до ресторанта ,където работех живееха 2 ма мъже,женени,и всички ги възприемаха като нормално семейство. :?:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 25, 2008 6:02 pm 
бърборко
Аватар

Ето и моето мнение. Аз не обичам да слагам етикети на хората и да ги класифицирам. Не ги деля на хомо и хетеро. Аз съм ЗА хомосексуални двойки да осиновяват. На едно дете са му необходими грижи и много любов, сексуалността на родителите не мисля, че е от значение. Има редица изследвания, които доказват че хомосексуалността е биологично обоснована т.е човек се ражда такъв.
Обществото страда от предрасъдъци, но смятам че сегашните деца са по - толерантни едно към друго.
Всеки има право на щастието да има дете, защо такива хора да бъдат лишавани от това при положение, че има толкова изоставени деца жадуващи за обич и топлота.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2008 3:18 pm 
фурия
Аватар

"Толерантността не означава, че ти възприемаш чуждите норми и ценности, а че се въздържаш от санкциите на собствената си система на контрол към онези хора, които действат съобразно своите ценности и норми."

Така като гледам, проблемът идва от липсата на толерантност при възприемането на хомосексуалните двойки. Тогава, как е възможно да възпитаваме децата си на нещо, което ние не притежаваме :?:

arabela написа:
смятам че сегашните деца са по - толерантни едно към друго

Не мога да се съглася с това, тъй като всички виждаме как днешното поколение деца са изключително агресивни, а агресията определено не върви ръка за ръка с толерантността. Всички виждаме как дори прага на детската престъпност е паднал, което потвърждава и мнението ми.
Къде е тази толерантност у децата? Аз не я виждам нито на улицата, нито в училищата, никъде :? Наблюдавайки, аз виждам дори огромен стремеж у тях да изобличат недостатъците на другите, за да могат да се надсмеят над тях.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2008 4:34 pm 
Аватар

Аз съм За. Не виждам с какво сексуалността на родителите може да повлияе на отглеждането на едно дете. Проблема не е в хомосексуалността, а в обществото и "какво ще кажат хората", но след като сме свидетели на толкова шарен свят, защо не. Една хомо двойка пак си има роли - роля на мъжа и на жената съответно майка и баща. Психологически погледнато когато едно дете остане с един родител, то той поема и двете роли неизбежно. Осиновеното от хомо двойка дете най-вероятно ще има проблеми с нетолератността на родителите на децата, с които ще играе, но те са нищожно по-несъществени от проблемите които съпътстват едно дете без родители.

лат. tolero – понасям, издържам, претърпявам

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2008 5:02 pm 
фурия
Аватар

Не смятам, че проблемите на децата без родители трябва да се решат точно по този начин. Не мисля дори, че е честно. По-добре държавата да се съсредоточи с взимането на мерки по отношение на по-леката процедура по осиновяване от нормални семейства. Това, че децата са в неравностойно положение не значи, че с тях може да се процедира всякак. Смятам, че трябва да се потърси мнението на психолози относно съжителстеото на дете и хомосексуална двойка. Но дори и да има само външен негативен фактор, то отново смятам, че не би било приемливо. Тези деца заслужават същото, което и нашите. Компромисите с тях биха били едно грубо оронване на авторитета им.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2008 5:05 pm 
фурия
Аватар

Хубава дискусийка се получи :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2008 5:46 pm 
Аватар

Това е само още един начин, за решаването на проблема на децата без родители, но не е единствен не ме тълкувай погрешно. Никога няма абсолютна честност, винаги за едни честното е нечестно за други въпрос на персонално усещане за чест, не смяташ ли? Държавата в лицето на институциите е много слабо социално развита и политиката е геноцит и дискриминация към собствения си народ - говоря за българите не циганите и др. така наречени малцинства. При това положение не може да се очаква, каквато да е човешка политика и леки процедури за осиновяване. По скоро си мислех, че темата е дискриминация ли е хомо двойките да не могат да осиновяват и обоснована ли е тя. Това, че една гей двойка родители не може да се възпроизвежда естествено, не ги прави по-лоши родители от същата хетеро. По същата логика мисля, че трябва да могат да си осиновяват деца и от един родител, зашото както казах по-добре с 1 родител отколкото без. А за авторитета на децата и родителите само времето показва, разбира се трябва да има норми и критерии за кандитат родителя, както и следене на родителството и осиновеното дете/деца. Процедурите трябва да бъдат тежки и базирани на правата на всеки човек, именно за да не се прави компромис с човешкия живот.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2008 6:34 pm 
фурия
Аватар

billythekid написа:
Държавата в лицето на институциите е много слабо социално развита и политиката е геноцит и дискриминация към собствения си народ - говоря за българите не циганите и др. така наречени малцинства. При това положение не може да се очаква, каквато да е човешка политика и леки процедури за осиновяване.

Как тогава очакваш да се случи това:
billythekid написа:
Процедурите трябва да бъдат тежки и базирани на правата на всеки човек, именно за да не се прави компромис с човешкия живот.

Именно от ползата на детето разсъждавам аз. В случая това е най-важното, да се защитят неговите интереси. Затова смятам, че преди да се позволи такова нещо, трябва да се направят проучвания от психолози и нещата да се разгледат в най-тънки детайли, защото материята е фина.
Аз не твърдя, че хомо двойката би била ненадеждна като родителска. Няма как да го твърдя за хора, които не опзнавам.За мен е наистина интересно как това социално положение ще повлияе на едно дете. Ето към този момент аз съм скептично настроена.

П.П. Между другото е позволено осиновяване на дете от един родител.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2008 7:11 pm 
Аватар

Цитат:
Между другото е позволено осиновяване на дете от един родител.

Това ако е така си представи, че въпросния е хомосексуален, какво ще стане ако си намери партньор, ми хомосексуална двойка - неформално гей семейство.
Психолозите имат разноположни позиции, същите изкарваха хомосексуалността като болест и същевременно я обясняваха като нещо естествено, психолозите са просто едни добри социални и ментални манипулатори и най-често скъпо кошче за душевни отпадъци. Единствено обществото приема или отхвърля и то само локално. Разбира се в един малък град такова семейство няма голям шанс да бъде прието, което несъмнено ще се отрази на детето. Но в големия град при наличието на различни култури, етноси, групи на интереси не е чак толкова невъзможно. В древна Гърция такива отношения са били приети и ценени, в средновековието тази култура е заклеймена, в ренесанса отново се използва античната култура дори се преекспонира, в последните години на индустриализацията, комунизма и капитализма отново се опитват да претопят подобно културно разнообразие, понеже се интересуват само от материално ценното за обществото и неговите олигарси.
С риск да потретя, осиновяването на дете за мен от грижовно заинтересован родител е в негова полза, пропускане на такава възможност от най-малка възраст поради хомо-сексуалната ориентация на родителя е пропусната полза независимо, че има възможност детето да бъде осиновено много по-късно от хетеро двойка. Негативите от израстването на детето без родители за това време не могат да компенсират пропусната първа полза, като разбира се приемем, че условно качеството на родителство и живот при двете двойки са еднакви.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2008 7:21 pm 
фурия
Аватар

Аз съм ЗА.Всеки човек трябва да разбере какво е да си родител/стига да иска/ и затова не трябва да му се отнема това право.Какво прече на една хомо двойка ако са жени едната да износи дете и да си го роди и да си живеят без проблем.Е при мъжете е малко по-трудно но не е невъзможно един от партньорите да стане донор и пак да бъдат родители.Тогава никой нищо няма да им каже.Поне така смятам аз.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Модератор: arabela Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]