С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

115 прически за момичета

Лесни прически за момичета с плитки, опашки и още много интересни начини за...

Как да ускорите раждането?

Раждане, започнало от самосебе си и протичащо според биологичните закони, е...

Кога детето разграничава „мое“/„чуждо“?

Въпрос: Кога детето започва да разграничава „мое“ и „чуждо“?

Нормално ли е през лятото детето да спи по-малко?

Като правило детският сън е нестабилен през първите две години. Причините могат...

Последно посещение: Дата и час: Пон Авг 10, 2020 1:50 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Ное 12, 2013 10:13 am 
фурия
Аватар

Мили мами, тъй като сме много малко.....форума позамря.....юе си направим една обюа тема за всички бебета родени през тази прекрасна 2013 години - донесла ни толкова радост и щастие!
Надявам се да сме по-активни поне покрай вълненията с бебчетата!
Приятно писане!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 12, 2013 11:46 am 

привет от мен Мария
ами аз ще ви пиша като се роди бебока понеже има о6те врееме :) :in love:
Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 12, 2013 8:53 pm 
фурия
Аватар

Ще те чакаме Мария....и леко раждане!!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 12, 2013 10:43 pm 
прохождащ

Супер, ще се радвам и аз да пиша тук.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 14, 2013 2:45 pm 

мерси в понеделник сме на лекар за дата за секциото до 15 декември ми казаха че трябва да съм влезнала в болница може и по рано понеже имам контракции вече два пъти ми слагат инжекции и пия магнероди диапорал но да видим :in love: :in love: :in love: поздрави дано сичко е наред :in love: :in love: поздрави на всички

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 15, 2013 10:59 am 
прохождащ

Ще ти стискам палци, Мария! Дано всичко мине добре при теб и на финала гушнеш здраво и сладко бебче! :rose:

Как са бебчетата на останалите мами? Моята е кротичка и за сега грижите за нея не ме затрудняват толкова, колкото за баткото. Той ми е основната тревога за момента. Старая се да не му давам причини да ревнува от сестричката си, но се случва да се държи лошо, да не се съобразява с това, че тя спи и да се опитва да влезе в ролята на бебе като я имитира. Надявам се, че този пероид ще отмине. Най-тежко е през уикендите. Баткото не спи през деня и не ми дава почивка, а аз не смея да легна дори за кратко, че да не му щукне някоя щура идея.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 16, 2013 1:37 am 
бърборко
Аватар

Здравейте, момичета!
Браво, Танче! Страхотно е пак да сме в една бебешорска темичка :wink: :-D .
Честити бебчета на Манолова и Яни! Нека са ви здрави малките принцеси, кротки и усмихнати и много да ви слушкат и радват. Как се адаптирате с бебчетата? Манолова ще отмине, още малко да посвикне с бебето вкъщи и няма да му прави впечатление. При нас плюсът беше, че бебо се роди лятото и баткото и таткото изкарваха по разходки и разни им мъжки занимания до късно вечерта. Иначе и той въпреки, че е вече голям не се съобразява - говори високо или отива да го целува когато спи, а онзи ден без да го усетя го беше помъкнал към спалнята да му сменя пелените. Но на мен ми е още доста напрегнато, изнервена и недоспала и нерядко го овиквам излишно, за което после съжалявам.
Иве, как сте вие? Как са Хана и Катрин?
Таничка, мила ти как се оправяш с три деца? Бела послушка ли е? А тя как се е разбързала милата - мъниче, а вече напира да сяда, а? :D
Ставам вече, че дребният негодува в количката и трябва да се доприспиваме на ръце :(

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 19, 2013 11:33 am 
фурия
Аватар

Момичета, здравейте и в тази темичка. Всички силно ви прегръщам.
Манолова, на баткото ще му мине този период, хубаво е че бебка ти е послушна. Все така да е.. :D
Живе, ти защо така, мила си се ядосала. Я ги строй тези твой мъже. Така де една дама си имат вкъщи и трябва много да си те гледкат :in love:
Танче, как сте вие?
Аз днес ще водя Кари на консултация да видим колко е наддала и пораснала. Сигурна съм че е вече над 7 кг. Още я кърмя и дохранвам. 2 пъти на ден и давам АМ. Биба не ще и това ми е голяма мъка. ВОда също не иска, сега и давам от чайчетата на Хип - тях ги пие от време на време. Много своенравно бебе е. Нещо ако не и хареса си показва - пищи си сериозно. Това което най-много я успокоява е сученето. Няма болки, няма ревове, няма писъци .... Като и дам да суче и се успокоява напълно. Ползва ме за биба много сериозно. Вечер така заспива...Което май е грешка и ще видя кога ще започна да я отбивам. Момичета, вие как ги отбихте вашите по-големи деца. Аз Хана мога да кажа, че въобще не съм я кърмила и този проблем го нямах, а тя имаше биба и това я успокояваше.
Иначе ми е много сладка и много и се радвам. Все я гушкам и си я мъкна :lol:
Хана е на градина.С 300 зора пак тръгна тази сутрина на градина. Не иска да ходи, а като ходя да я взимам е доволна. Но явно това че аз стоя вкъщи с бебето я кара да не иска да ходи.
Момичета много се разписах
Утре пак ще пиша. Танче поздрави за темичката. Дано тук сме по активни.
Хубав ден от мен.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 22, 2013 12:07 pm 

Здравейте момичета.Благодаря ви много за хубавите думи.Ние още се опитваме да се нагодим една към друга.Много е неспокойна малката все мрънка и вечер не спи по цяла нощ е с отворени очи.Свикнахме я на ръце и като я оставя в кошарата реве,а като е в ръцете ми спи.И с храненето имаме проблем.Кърмя я,но с протектори за зърна,защото без тях неможе да засуче и се нерви.Като я сложа на гърда суче,но заспива и немога да я разбера дали се е наяла.След малко пак се събужда и пак иска да яде и по цял сме така ядем и се носим на ръце.Много лошо я свикнахме.Аз се цедя с помпата и се мъча да я дохранвам с шише,но някой път не го иска а аз я усещам,че е още гладна.В началото имах много кърма и беше много гъста,но сега почна да намалява и незнам какво да правя за да я увелича.Вашите бебчета така ли са и как се справяте с коликите?Извинявам се,че ви занимавам с моите проблеми,но вече ще се побъркам с това ядене.Иначе бяхме на консултация и си наддава добре.Немога да я рзбера защо не се наяде един път като хората и тогава да спи.Помогайте моля.Вие все пак сте с по-две,а някой и с три деца.Благодаря предварително и ви желая лек ден:)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 23, 2013 7:09 pm 
фурия
Аватар

Яни, не се притеснявай, миличка. На колко месеца стана бебка.
Първо трябва да се успокоиш и да си помислиш искаш ли да кърмиш бебка или не. Ако искаш тогава не се притеснявай и слагай бебето да суче колкото си пъти по иска. По този начин увеличаваш количеството си кърма. Приеми го че това са вид "резорвоарчета", т.е. за да се напълнят трябва да се изпразнят.
Бебчето е още малко и явно няма установен режим, но съвсем скоро ще си го оправи. Не всички бебета са еднакви, така че не се ядосвай ако чуеш, че другите бебета се хранят през 3 часа и заспиват сами в леглото.
КАтрин ми е бебе, което яде когато си поиска, и понеже и давам АМ, а и я кърмя от време на време ти казвам , че рижим няма - яде през 2,30 ч., а ако мрънка пак и давам да суче, защото само това я успокоява. ДА и аз я нося на ръце. Но това не ми тежи. В смисъл толкова малко време са толкова малки, че просто и се радвам всеки миг. Ако иска да спи в/у мен ок. Важното е да спи и аз си почивам гледайки някое филмче.

Незнам дали имаш шезлонгче. Аз просто се чудя как съм гледала Хана без това чудо. То е с вибрация и там бебчетата се чувстват добре и спят. Спокойно може да я оставяш там да спи непрекъснато. Съветвам те да си вземеш, за да не се носите непрекъснато на ръце.
Надявам се да съм ти помогнала. Ако имаш въпроси питай и не се притеснявай. :)

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 23, 2013 9:33 pm 
фурия
Аватар

Привет и от мен!!!!
Все не ми остава време за форума...виновна съм. Но свободното време е много малко и гледам да си почивам с някой филм пред телевизора!
Яни и ние бяхме така първия месец...бях като труп, а и другите две деца си бяха у дома, че още беше ваканция. Ами бях сомнамбул. Не че сега спи добре, но все се справям. Все че нямах проблема със зърната и яденето. Ако имаш кърма и желание да кърмиш - прави го. За увеличаването я слагай на два часа на гърда, пий много течности. Много майки пият лактогенни чайове, пият бирена мая на хапове и разни други хомеопатии. Може да разпиташ педи. Ако имаш кърма не се отказвай. Белослава създаде някакъв псевдорежим на месец и половина или два...не да те отчайвам. За коликите на нас ни помогна Lefax, една майка ми го продаде, че нейното бебе без колики и не й трябвал. Донесли й го от Германия, много добро и лесно се дава. За носенето и у нас е така, Бела дори спи между нас за да мога и аз да спя. Не искам да те отчайвам, но го погледни от добрата страна.....ще си гушкаш най-голямото щастие на света....за мъжа ще има време и след това :) За шезлонга и ние се родихме с нашия, и той е с вибрация и дори първите два месеца я приспиваше....вече не се дава :)
Иначе ние сме добре. Днес си направихме коледна фотосесия и чакам снимките с нетърпение до 10 дни. Белослава е голямо момиче, на 3 м. беше 6530 гр. и 62,5 см. Има бузки и пухкави крачета. Според баща й дори била дебела, но не е така. Велина ходи на градина без проблем, но само да й предложа и е останала у дома. Не го правя. Рада ходи на училище, има ново гадже и ходи с кеф дори :cryingwithlaughter:
Справям се, не мога да се оплача. Каквото успея, това е. Като не смогна ги привеждам в ред и раздавам задачи. Рада дори сега глади дрехите на Бела. Мъча се и дома да поддържам, но колкото успея. Другата седмица Лазар е предупреден, че ще мие банята и фурната. Другото е за мен.
Много се радвам, че се преместихме тук....ще имаме да си пишем.
Манолова ще трябва търпение при вас, баткото ще свикне, явно ще му трябва време. При нас мина безпроблемно този период.
Целувам ви и до скоро писане :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 24, 2013 1:39 pm 
прохождащ

Ех, не ми остава време да пиша. Щерката тези дни будува повече през деня. И при нас се обаждат коликите от време на време.
Яни, това което ми описваш е на 100% каквото преживях със сина ми. Имаш търпение и железни нерви. Кърми я легнала в твоето легло, за да можеш и ти да си поспиваш. Ние също бяхме непрекъснато на гърдичка, все ми заспиваше и се събуждаше често, ревеше непрекъснато. Първият месец тръгнахме трудно с теглото, наддаде, но малко. Непрекъснато се притеснявах дали яде достатъчно и дали му стига кърмата. Даже за малко да поддам и да почна да го дохранвам, но стиснах зъби и продължих да му давам начесто. Ама като азвам начесто, по цял ден почти само с това се занимавахме. Висяхме по цял час даже да се кърмим. Но все пак се получи. През втория месец взех да се успокоявам, защото все пак наддаваше. А след няколко месеца вече спря да става и толкова начесто нощем, като изкара първите зъбчета и почна да опитва нашата храна, се поуспокоиха нещата, а с кърмата си продължихме до 2 годинки. Имай впредвид, че бебчето те ползва и за биберон. Увери се, че наддава през първия месец и после може да въведеш един биберон, за да не ти виси много на гърдичка. То и от нея зависи дали ще го иска обаче, синът ми отказваше всякакви биберони и си карахме само на гърдичка.
Стискам ти палци да успееш с кърменето!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 28, 2013 4:27 pm 
фурия
Аватар

Здравейте, момичета.

Използвам момента, че Катрин спи половинчасовият си сън и да ви драсна някой ред. Не че нямам да гладя цял куп дрехи, ама то те нямат край.

Как сте? Как са бебоците.
Яни, вие влезнахте ли в ритъм?
Манолова, вие как сте с бебка и баткото.

Танче, и тук те поздравявам за прекрасните снимки. Много готини, много различни. Бела е бижу. И какви прекрасни сини оченца. На Катрин вече оченцата въобщееее не синеят :( Явно е че и двете ми щерки ще са с очите на баща си :lol: :lol:
Чувам я как започва да мрънка. През деня спи около 3 или 4 пъти , за по 30 - 40 мин. Няма такова нещо да легне и да спи 2 часа примерно..... :x Навън в количката същата работа, при това като се събуди и започва яко да мрънка, че не иска да стои в количката...
Айде ставам, че мрънкате се превръща в рев....
пак ще ви пиша

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 01, 2013 10:35 am 
прохождащ

Здравейте, ето че успях да отделя няколко минути и да седна да пиша във форума.
Нашият батко е на моменти, понякога слуша, друг път изобщо не слуша. Като всяко дете. Само ми се искаше по-честичко да слушаше...
Надя си е същинско ангелче. Спи непробудно нощем, денем будува повече, но не реве, спокойно си будува. Даже и като иска внимание си го казва с мрънкане, не с неистов рев. Вече си бърбори някакви нейни си думички, от сорта на "аааа" и "ай", но според интонацията тези двете си имат доста вариации. Също така вече умее да задържа някои играчки в ръчичка, стига да й ги наместя в дланта. Усмихва се все по-често и гледа така умно, сякаш не само разбира всичко, но и ни преценява що за хора сме. :in love: Изобщо, с нея ми е много по-лесно, отколкото с баткото. Той и сега си е труден за гледане, пък като бебе също не беше лесно с него.
Хайде да Ви оставям, че днес съм повечето време сама с двете деца, а баткото все иска внимание.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 23, 2013 6:27 pm 

Изображение

здравейте
вече с бебка ни исписаха вчера от болницата днес сме вече на пет дена :cryingwithlaughter: :cryingwithlaughter: искам да ви искажа колко съм потресана от болницата в която бях или по точно от лекаря който ми прави секциото просто такива лекари да не срещате анестезелога неможе да ме успокой а нашия доктор седи и чете списание дума не каза дори недойде да види как съм и как е малката ми принцеса 4 дена нямаше кой да дойде да ми смени превръската на операцията няма и обезболяващи минават на визитация пишат смяна на превръска и обезболяващи ама никой неминава и нищо нети дава сладкатами като ми я докараха беше паднала с 280 грама за два дена цялата цервена няма кой да я погледне за 2 дни при мен си ги вастанови и отгоре даже при изписването ми се скара бебешкия доктор че е качила много за кратко време да те е страх да си оставиш детето на някой некадърник много съм щаслива че сме си удома и бебка се чувства страхотно утре ще ми махат конците дано сичко да е наред много се разписах
искам да попитам накой който е раждал секцио колко дена след това се престраши да иде до тоалетната несе храня от 5 дена понеже ме е страх да ида до там :mouth shut up:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Модератор: vilijov Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]